S.S.S. Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetim Saldırı Alıp Kapanır mı?

Orta çap olarak nitelendirilen saldırılara kadar siteniz herhangi bir şekilde saldırılardan ötürü kapanma ve/veya yavaşlama yaşamaz. Eğer saldırı çapı çok büyükse; hizmetiniz geçici olarak durdurularak gerekli önlemler alındıktan sonra tekrar aktif edilir. Büyük saldırılar, kısa vadeli gerçekleşmekte olup trdunyaweb birçok firmanın üstlenemediği bu önemli sorumluluğu da üzerine almaktadır.

Kendi Alan Adım(domain) ve/veya Hostingimi Taşıyabilir miyim?

trdunyaweb harici hosting hesabınız ne yazık ki ürünlerimiz ile kullanılamamaktadır. Çok güçlü ve optimize edilmiş sunucularımızda size bu hizmeti sorunsuz sağlayabilmemiz için; otoritesine sahip olduğumuz kendi altyapımızı kullanmamız gerekmektedir. Eğer alan adına sahipseniz; sipariş esnasında belirtilen trdunyaweb DNS sunucularımıza yönlendirerek hemen alan adınız üzerinden hizmetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

E-Postalarım Spam’a Düşer mi?

Sunucularımız ve bağlı olan IP adresleri, tüm illegal gönderim gereği spam politikalarına ve küresel yasalara göre kara listelerden korunmak için gerekli önlem ve politikaları sağlamıştır. Bundan dolayı gönderdiğiniz e-postalar, neredeyse her e-posta sunucu sağlayıcılarına(Gmail, Hotmail, Outlook, Yahoo vb.) +%90 oranında “Gelen Kutusu”na iletilmektedir.

 

Çözemediğimiz ya da Tıkandığımız Sorunlarda Ne Yapmamız Gerekiyor?

Asla yalnız değilsiniz! Telefon, ticket, e-posta, canlı destek hizmetlerimiz 7/24 sizlere hizmet vermektedir. Takıldığınız, yapamadığınız yani desteğe ihityacınız olan her anda sizin yanınızdayız. Eğer kendiniz çözmeye ve daha hızlı öğrenmeye kararlıysanız eğitim merkezimizi ziyaret edebilir; videolu, resimli ve detaylı açıklamar içeren, yardım ve eğitim içeriklerimizle sorunlarınızın çözümüne ulaşabilirsiniz.

 

Yenilikler Herkese Yansır mı?

Evet. Güncelleme sisteme yansıdığı anda ayırt edilmeksizin tüm müşterilerimize güncelleme anında uygulanır. Sizin ve diğer tüm müşterilerin talepleri ortak bşr havuzda toplanır ve yeni güncellemeler çıkarılarak sisteme entegre edilir. Ayrıca bu sayede internet siteniz asla teknolojiden geri kalmaz.

 

Her şey Sınırsız mı?

Neredeyse her şey sınırsızdır. Tek sınır; kötüye kullanım, amaca aykırı kullanım gibi aşamalarda karşılaşabileceğiniz kısa vadeli sınırlardır. Ayrıca satın alma aşamasında tekil ziyaretçi, işlem hacmi gibi fiyat hesaplamasında kullanılan sınırlarda sizin seçiminize bırakılmıştır.

 

Sitelerim Mobil Uyumlu mu?

Eğer responsive adında nitelendirdiğimiz mobil uyum paketini sipariş esnasında işaretlerseniz, tüm siteniz otomatik olarak mobil sisteme uyarlı halde açılacaktır.

 

Firmanızın Geleceği Garanti Altında mı?

Firmamız yıllardan beri bilişim sektöründe kesintisiz hizmet veriyor olup tüm vadede her zaman müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap vererek muhatap almıştır. Harici olarak sipariş, sistem kullanımı, sipariş yenileme gibi adımlarda otomatik olarak imzaladığınız şartnameler yasal olarak; başta siz değerli müşterilerimizi, sonra da bizi korumaktadır. Uzun vadeli kalite ve gelişim güvencesiyle sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

 

Yazlımı Paylaşıyor musunuz?

Hayır. Ne yazık ki bu yazılım bulut bilişim altyapısına sahip olup tekil site çalıştıracak bir yazılım değildir. Alt yapımızda 3 veri tabanı, birden fazla yazılım teknolojisi optimize edilmiş sunucu ve yazılımı gibi birçok ayrıntı sayesinde aldığınız bu performansı aynı işlemleri ciddi bir ekip oluşturarak sağlayamadığınız takdirde zaten yazılımın sizde olması size dezavantaj olarak güncellemeler ve teknik desteklerde mahrum bırakacaktır. Ayrıca müşterilerin kötü amaçlı kullanım sonucu firma ve markamıza yaşatabileceği olası zararlardan ötürü yazılım verilmemektedir.

 

Yazılım Modüllerini ve İhtiyaçlarını Azaltıp, Yükseltebilir miyiz?

Fiyat hesaplama bölümü neticesiyle geleceğe yönelik yükseltebileceğiniz özelliklerin fiyatlarını hesaplayabilir, 7/24 yani her zaman online olarak hizmet ürününüzün özelliklerini yükseltebilirsiniz. Ancak sistem ve altyapı gereği ne yazık ki paketlerinizin özelliklerini şu an düşüremezsiniz. Aktif ettiğiniz bir modülü sonradan de aktif edemezsiniz.

 

Taahhüt ve/veya Vazgeçme Prosedürleri Nedir?

Hizmetinizi satın aldıktan sonra vazgeçmeniz halinde uygulamanız gereken hiçbir prosedür yoktur. Erken vazgeçme durumunda “Sipariş Şartnamesi” ve “Yasal Haklarınız” adına kanun olarak belirlenen iade tutarını talep edebilirsiniz.

 

Bayiniz Olabilir miyiz?

Evet. Belirli satış referansına ulaşmanız halinde bayimiz olabilir, satışlarımızdan bayilik şartlarına göre komisyon alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bayilik sayfamızı kontrol ediniz.

 

Hizmetleriniz Türk Ticaret Kanununa Uygun mu?

Tüm resmi bilgilerinizi dinamik olarak yayınlıya bileceğiniz ve sermaye şirketlerine yayınlanması zorunlu olan; toplantı duyuruları, karar bilançoları vb. gibi tüm zorunluluklara cevap veren bir ürüne sahip olacaksınız.

 

Hizmetleriniz Arama Motorlarına Uygun mu?

Her gün güncellenen yazılımımız, internet sitelerinin bulunmasını kolaylaştıran ve en çok ziyaretçi akışı sağladığı arama motorlarına en uygun şekilde tasarlanarak, gereken hassasiyet gösterilmektedir. Arama motorlarının hassas olarak gördüğü tüm yazılımsal gereklilikler otomatik olarak kullanımınıza hazır olup sitenizi duyurmak için gerekli tüm desteğe sahip olacaksınız. Ancak ürününüz sadece satın alınarak hiç bir dijital pazarlaması çalışması yapılmadan bir anahtar kelimede ilk sıraya çıkmanıza garanti vermez. Yazılımların arama motorlarına uygunluğunun avantajı; uygun olmayan yazılımlara göre daha hızlı yükselmenizi ve arama motorları tarafından içeriklerinizin daha hızlı keşfedilmesine olanak sağlar. Arama motorlarının sitenizi üst sıraya çıkarırken sağladığınız faydaya dikkat ettiği, gözden kaçırılmamalıdır.

 

Tasarımlarınızı Kimler Kullanıyor? Ortak mı?

Ücretsiz tasarımlarımızı herkes seçebilmekle beraber, aynı ücretsiz tasarımı birden fazla trdunyaweb’e bağlı internet siteleri kullanabilmektedir. Herhangi bir sınır olmaksızın aynı tasarımı siz de kullanabilirsiniz. Eğer sadece size özel bir tasarım istiyorsanız, sipariş aşamasında size özel hazırlanacak olan arayüz seçeneğinden özel tasarım hazırlatarak satın alabilirsiniz. Tasarımlarımızın tamamı kesinlikle bize özel olup, kendi personelimiz tarafından hazırlanmaktadır ve kopya tasarım kullanılamamaktadır.

 

Yazılımlarınız Hazır Yazılımlardan mı?

Yazılımımız satış aşaması ve piyasaya çıkış öncesi iki yıllık bir çalışma sonucu hazırlanmış olup, %100 yerli ekip ve firmamız tarafından tüm detayları düşünülerek özenle hazırlanmıştır. Herhangi bir hazır yazılımla bağlantısı olmayıp, sadece siz müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygunlaştırılmıştır. Zaten projemiz alanında özgün bir proje olup; altyapımızın mantığını karşılayan ya da benzeyen herhangi bir ücretli/ücretsiz hazır yazılım tarzı bulunmamaktadır.